Perjantaikokki @ köket 26.4. klo 16 Turussa
Kiinnostaako, kuinka italialainen risotto oikeasti valmistetaan?
Ystäväni sai minut innostumaan melkein 5 vuoden tauon jälkeen organisoimaan kokkikurssia. Olen innoissani ja ”tämän kevään ainoa livekeikka” järjestetään sunnuntaina 26.4. klo 16.00 alkaen Turussa.
Illan menu on seuraavanlainen:
Itämaista tempurahaukea
***
Minttu-limerisottoa ravunpyrstöjen kera
Ensin opitaan, sitten kokataan ja lopuksi syödään 🙂
Tule kokkailemaan ja herkuttelemaan hyvällä fiiliksellä yksin, kaksin tai porukassa. Ruoka valmistetaan retrohengessä kotitalousluokassa. Lupaan opettaa myös, miten meremme parhaimmistosta, hauesta, fileoidaan ruodotonta, mahtavaa raaka-ainetta.
Kurssimaksu on 58 e / hlö (sis. raaka-aineet). Sitova ilmoittautuminen kurssille viimeistään 21.4.2015 tämän linkin kautta: www.lyyti.in/perjantaikokki_atkoket (linkin kautta myös maksu)
Lisätietoja tapahtumasta saat lähettämällä sähköpostia osoitteeseen atkoket@gmail.com.
Tervetuloa viettämään hauskempaa illallishetkeä!
Huom! Tapahtuma järjestetään, mikäli vähintään 40 innokasta kokkailijaa ilmoittautuu mukaan. Toivottavasti saadaan iso ja mukava tapahtuma aikaiseksi!
Voi ketkunperä, tähän olisin halunnut osallistua, mutta Levin rinteet kutsuvat vielä tuolloin. Toivottavasti nämä saavat jatkoa! Ja koska kuulun jälkiruuansyöjiin (toki myös lihan- ja kasvissyöjiin), toivottavasti ateria silloin saa myös arvoisensa päätöksen jälkiruuan muodossa. Nim. Dessertarian
Harmi… Itse en ole jälkkäritaikuri, joten jätän ne hommat muille 🙂